Sosyal medyada Türklerin en çok rağbet ettiği global haber kaynakları


Facebook üzerinde yaptığımız bir araştırmayla Türklerin en çok rağbet ettiği global haber kaynaklarını araştırdık. Genel olarak bakıldığında global haber kaynaklarına Türkiye'den dikkate değer bir rağbet olmadığı dikkat çekiyor zira herhangibirinde %2'lik dilime sahip olan bir Türk kitlesi bile maalesef yok. Bu rakamların büyük ölçüde ülkemizdeki yabancı dil problemine işaret ettiğini düşünmekle birlikte İngilizce yayın yapan herhangi bir Türk haber sitesinin de ilk 40'a bile girememesi dikkat çekici. Umarız en kısa zamanda resmi ya da özel teşebbüslere ait haber kaynaklarımızı bu listede görebiliyor oluruz. 

Araştırma baz alındığında Türklerin en çok rağbet ettiği 10 kanal;

Kanal/Kaynak Global Fan Sayısı Türk Fan Sayısı
BBC News 24708797 212932
CNN 19239704 197243
The New York Times 10078838 122452
The Guardian 4927989 69518
Al Jazeera English 6097837 55801
Fox News 10988362 48550
Reuters 2397070 48524
Washington Post 3596686 45694
NBC News 6361925 44041
The Independent 3396285 43724


Fan sayısına bakıldığında en çok rağbet edilenler ise şöyle;

Kanal/Kaynak Global Fan Sayısı
BBC News 24708797
CNN 19239704
The New York Times 10078838
The Guardian 4927989
Al Jazeera English 6097837
Fox News 10988362
Reuters 2397070
Washington Post 3596686
NBC News 6361925
The Independent 3396285
ABC News 7003686
euronews 1234284
Financial Times 2613149
Sky News 3617966
RT 3071039
USA TODAY 3554716
Los Angeles Times 1915869
Bloomberg Business 1512451
Yahoo News 6150436
CBS News 2819570
Press TV 2564352
NPR 4559442
Sputnik 604347
VICE News 1598128
FRANCE 24 English 808562
Voice of America - VOA 1423965
SPIEGEL International 290429
DW News 654508
Haaretz.com 281586
The San Francisco Globe 2681473
NHK WORLD 503137
AFP News Agency 222325
The Jerusalem Post / JPost.com 520082
news.com.au 460337
International Business Times 393712
The Washington Times 278675
The Sydney Morning Herald - smh.com.au 507783
CBC 108133
The Local Denmark 8712


Yorum ekle